California’s and Nevada’s Authoritative Voice of Ice and Inline Hockey

Alumni

 

2018-19 CALIFORNIA/NEVADA ALUMNI

E-mail all additions, deletions and corrections to alumni@rubberhockey.com

CALIFORNIA

PROFESSIONAL HOCKEY

NATIONAL HOCKEY LEAGUE
Pheonix Copley – Washington Capitals +
Thatcher Demko (San Diego) – Vancouver Canucks
Adam Erne – Tampa Bay Lightning *
Rocco Grimaldi (Rossmoor) – Nashville Predators
Alec Martinez (Santa Clara) – Los Angeles Kings
Kevan Miller (Los Angeles) – Boston Bruins
Matt Nieto (Long Beach) – Colorado Avalanche
Brooks Orpik (San Francisco) – Washington Capitals
Chad Ruhwedel (San Diego) – Pittsburgh Penguins
Bobby Ryan (El Segundo) – Ottawa Senators
Kailer Yamamoto – Edmonton Oilers %
Jason Zucker – Minnesota Wild *

AMERICAN HOCKEY LEAGUE
Chase Balisy (Fullerton) – Belleville Senators
Mitch Callahan (Whittier) – Bakersfield Condors
Eric Comrie (Newport Beach) – Manitoba Moose
Chase De Leo (La Mirada) – San Diego Gulls
Collin Delia (Rancho Cucamonga) – Rockford IceHogs
Emerson Etem (Long Beach) – Ontario Reign
Matthew Ford (West Hills) – Grand Rapids Griffins
Nic Kerdiles (Irvine) – Manitoba Moose
Miles Koules (Los Angeles) – Cleveland Monsters
Stefan Matteau – Chicago Wolves !
Trevor Moore (Thousand Oaks) – Toronto Marlies
Tyler Moy (San Diego) – Milwaukee Admirals
Andrew Oglevie (Fullerton) – Rochester Americans
Gustav Olofsson – Laval Rocket !
Nolan Stevens – San Antonio Rampage %
Matt Tennyson (Pleasanton) – Rochester Americans
Evan Weinger (Los Angeles) – San Jose Barracuda

ECHL
Taylor Crunk (San Jacinto) – Fort Wayne Komets
Chase Golightly (Temecula) – Brampton Beast
Dennis Kravchenko (Laguna Niguel) – Adirondack Thunder
Merrick Madsen (Acton) – Norfolk Admirals
Brandon Marino (Riverside) – Brampton Beast
Tyler Moy (La Jolla) – Atlanta Gladiators
Nikolas Olsson (Escondido) – Adirondack Thunder
Zach Pochiro – Allen Americans %
Matt Robertson (Rohnert Park) – Kansas City Mavericks
Scott Savage (San Clemente) – Maine Mariners
Tomas Sholl (Hermosa Beach) – Idaho Steelheads
Keoni Texeira (Fontana) – Wichita Thunder
Dylan Vander Esch (San Jose) – Greenville Swamp Rabbits
Justin Woods – Jacksonville IceMen +

SOUTHERN PROFESSIONAL HOCKEY LEAGUE
Stefan Brucato (Riverside) – Knoxville Ice Bears
Paul Fregeau (Sylmar) – Fayetteville Marksmen
Josh Harris (Torrance) – Birmingham Bulls
Mitchell Mueller (Bakersfield) – Quad City Storm
Brantley Sherwood (San Anselmo) – Pensacola Ice Flyers
John Siemer (Baldwin Park) – Macon Mayhem
Zac Sikich (Oak Park) – Knoxville Ice Bears

FEDERAL HOCKEY LEAGUE
Daniel Chang (Woodland Hills) – Port Huron Prowlers
Josh Colten (Los Angeles) – Port Huron Prowlers
Matt Graham (Rancho Cucamonga) – Port Huron Prowlers
Taylor Love (Mission Viejo) – Carolina Thunderbirds
Sean Reynolds (Covina) – Elmira Enforcers
Jacob Walters (San Diego) – Carolina Thunderbirds

OVERSEAS
Sena Acolatse (Hayward) – Germany
Taylor Aronson (Placentia) – Germany
Beau Bennett (Gardena) – Belarus
Jonathon Blum (Rancho Santa Margarita) – Russia
Matt Caito (Coto de Caza) – Austria
Robbie Earl (Los Angeles) – Switzerland
Shane Harper (Valencia) – Sweden
Cory Kane (Irvine) – Russia
Brandon Kozun (Los Angeles) – Russia
Ryan Lasch (Lake Forest) – Sweden
Colin Long (Santa Ana) – Italy
Darren Nowick (Long Beach) – Sweden
Austin Ortega (Escondido) – Sweden
Rhett Rakhshani (Huntington Beach) – Sweden
C.J. Stretch (Irvine) – Austria
Mitch Wahl (Seal Beach) – Austria
Casey Wellman (Brentwood) – Switzerland
Matt White (Whittier) – Germany

NATIONAL WOMEN’S HOCKEY LEAGUE
Kaliya Johnson – Boston Pride $
Kelly Nash (Bonita) – Metropolitan Riveters
Elena Orlando (Chico) – Connecticut Whale
Brooke White-Lancette (Berkeley) – Minnesota Whitecaps

CANADIAN WOMEN’S HOCKEY LEAGUE
Lizzie Aveson (West Covina) – Worcester Blades
Chelsea Goldberg (Agoura Hills) – Worcester Blades
Rachel Llanes (San Jose) – Shenzen KRS Vanke Rays

COLLEGE HOCKEY

NCAA DIVISION I – MEN

ATLANTIC HOCKEY
Elijah Barriga (West Covina) – American International College
Jake Hamacher (Corona) – Rochester Institute of Technology
Trevin Kozlowski (Valencia) – Army West Point
Tayor Maruya (Westchester) – Army West Point
Jared Pike – American International College %
Evan Plotnik (Capistrano Beach) – American International College
Blake Weyrick (Los Angeles) – Canisius College

BIG TEN
Nathan Burke – University of Minnesota %
Will Johnson (Santa Barbara) – University of Wisconsin
Patrick Khodorenko (Walnut Creek) – Michigan State University
Brannon McManus (Newport Beach) – University of Minnesota
Dakota Raabe (Capistrano Beach) – University of Michigan
Jake Slaker (San Diego) – University of Michigan

ECAC HOCKEY
Arthur Brey (Yorba Linda) – St. Lawrence University
Alec McCrea (El Cajon) – Cornell University
Alec Mehr (Los Angeles) – Brown University
Sam Morton (Benicia) – Union College
Gavin Nieto (Yorba Linda) – Brown University
Jack St. Ivany (Manhattan Beach) – Yale University

HOCKEY EAST
Niko Hildenbrand (Vacaville) – University of Massachusetts
Matt O’Donnell (Fountain Valley) – University of Vermont
Ryan Ruck (Coto de Caza) – Northeastern University
Eetu Selanne (Coto de Caza) – Northeastern University
Ryan Tait (Santa Clarita) – Providence College
Josh Wilkins – Providence College %

NCHC
Devin Cooley (Los Gatos) – University of Denver
Lawton Courtnall (Westlake Village) – Western Michigan University
Slava Demin (Cypress) – University of Denver
Jake Durflinger (Walnut Creek) – University of Denver
Jack Gates (Oceanside) – Colorado College
Cole Guttman (Los Angeles) – University of Denver
Robby Jackson (Alameda) – St. Cloud State University
Ben Lown (Newport Coast) – Miami University
Kyle Mayhew (Anaheim Hills) – University of Denver
Tyson McLellan (San Jose) – University of Denver
Patrick Newell (Thousand Oaks) – St. Cloud State University
Ryan Orgel (Los Angeles) – University of Denver
Jake Rosenbaum (Trabuco Canyon) – University of Minnesota Duluth
Rourke Russell (Long Beach) – Miami University
Ryan Siroky (Manhattan Beach) – Miami University
Brian Williams (San Diego) – Colorado College

WCHA
Vincent de Mey (Los Angeles) – Northern Michigan University
Niko DellaMaggiore (Gilroy) – University of Alaska-Fairbanks
Zak Galambos (Walnut Creek) – Minnesota State University
Brendan Harris – Bemidji State University +
Nate Kallen (San Diego) – Ferris State University
Troy Loggins (Huntington Beach) – Northern Michigan University
Nicholas Rivera (Pacific Palisades) – Minnesota State University
Tyler Rockwell (San Jose) – Michigan Tech University
Ethan Somoza (Simi Valley) – Bemidji State University

NCAA DIVISION I – WOMEN

CHA
Lillian Marchant (Tustin) – Lindenwood University
Leah Marino (South Lake Tahoe) – Robert Morris University
Baylee Trani (Huntington Beach) – Rochester Institute of Technology

ECAC HOCKEY
Katherine Beaumier – Clarkson University $
Bailey Bennett (Gardena) – Colgate University
Keiko DeClerck (San Jose) – Princeton University
Kendra Farole (Irvine) – Rensselaer Polytechnic Institute
Tanner Gates (Oceanside) – Colgate University
Lydia Grauer – St. Lawrence University $
Bella Kang (Los Gatos) – Cornell University
Vivian Lu (Studio City) – Brown University
Keely Moy (San Diego) – Harvard University
Kayla Nielsen (Laguna Hills) – St. Lawrence University
Dominique Petrie (Hermosa Beach) – Harvard University
Justine Reyes (Chino Hills) – St. Lawrence University
Tia Stoddard (La Mesa) – Clarkson University

HOCKEY EAST
Cayla Barnes (Eastvale) – Boston College
Nicole Dunbar (Coto de Caza) – University of New Hampshire
Joo Hyung (Las Crescenta) – Boston University

NEWHA
Anna Estes (Whittier) – Post University
Gabby Monaco (La Verne) – St. Anselm College
Kalena Mueller (San Ramon) – Post University
Frankie Sanchez (Lake Elsinore) – Sacred Heart University

WCHA
Lauren Boyle (Los Gatos) – Ohio State University
Brooke Bryant (Linden) – Minnesota State University
Tatum Coats (Lakewood) – St. Cloud State University
Leila Kilduff (San Jose) – Minnesota State University
Annie Pankowski (Laguna Hills) – University of Wisconsin

NCAA DIVISION II – MEN

NORTHEAST-10
Khalil East (Los Angeles) – Assumption College
Matthew Toombs (Pleasanton) – Franklin Pierce University

D-II INDEPENDENT
Niko Grollman (Laguna Niguel) – Post University

NCAA DIVISION III – MEN

CCC
Aaron Aragon (Whittier) – University of New England
Paul Boutoussov (Dana Point) – Salve Regina University
Adam Canepa (Santa Cruz) – University of New England
Justin Dixson (Sunnyvale) – University of New England
Tyler Forest (Simi Valley) – Becker College
Cody Foster (Saugus) – Becker College
Carter Horwitz (Tustin) – Endicott College
Evan Nyhus (Dove Canyon) – Nichols College
Evan Schmidbauer (San Diego) – Salve Regina University
Joseph Thielen (Huntington Beach) – Curry College

MASCAC
Connor Cooley (Simi Valley) – University of Massachusetts-Dartmouth
Drake Longaker (San Jose) – Plymouth State University
Cameron Mack (Long Beach) – University of Massachusetts-Dartmouth
Connor McPherson (Lancaster) – Fitchburg State University
Kyle Orgel (Los Angeles) – Plymouth State University
Josh Reinstein (Woodland Hills) – Worcester State Univeersity
Nicholas Short (Los Angeles) – University of Massachusetts-Dartmouth

MIAC
Don Carter (Antioch) – Hamline University
Carter Dahl (Fresno) – St. Mary’s University
Chase Di Bari (Ladera Ranch) – Bethel University
Nick Klishko (San Diego) – Gustavus Adolphus College
Chandler Madry (Bakersfield) – Augsburg College
Dallas Marvin (Newbury Park) – Bethel University
Nick Nast (Oxnard) – St. Mary’s University
Kyle Rimbach (Encinitas) – St. Olaf College
Cole Souto (Yorba Linda) – St. John’s University
Alex Stoley (Manteca) – Concordia University (Minn.)

NCHA
Andrew Behsid (Los Angeles) – Lake Forest College
Rock Boynton (Lomita) – Milwaukee School of Engineering
Connor Chilton (Oak Park) – Aurora University
Lonnie Clary (Riverside) – Marian University
Tanner Dalton (Bakersfield) – Milwaukee School of Engineering
Dakota Delbridge (Tracy) – Concordia University (Wis.)
Zach Feldman (San Diego) – Lake Forest College
Kyle Gonzalez (Chino Hills) – Northland College
David Marabella (Clovis) – Milwaukee School of Engineering
James Mathias (Ontario) – Marian University
Connor Melton (Chico) – Northland College
Danny O’Donnell (Ventura) – Aurora University
Liam Stirtzinger (Simi Valley) – Aurora University
Chris Timm (Dublin) – Trine University
Nick Trefry (Upland) – Northland College
Taylor Urch (Anaheim) – Lawrence University
Quinton Wunder (Simi Valley) – Lake Forest College

NEHC
Coby Downs (Montclair) – Norwich University
Conor Ferrera (Trabuco Canyon) – Southern Maine University
John Garrity (Dublin) – Suffolk University
Keenan Haase (Mission Viejo) – New England College
David MacGregor (Azusa) – University of Massachusetts-Boston
Ryan Ng (Manhattan Beach) – Castleton State University
Adam Papayoanou (Valencia) – Southern Maine University
Will Platt (San Francisco) – New England College
Mark Shroyer (Fresno) – Castleton State University
Corey Sikich (Hermosa Beach) – Castleton State University
Nick Wardstrom (Discovery Bay) – Suffolk University
Matt Wiesner (Newport Beach) – Babson College
Eric Wright (Poway) – Suffolk University

NESCAC
Jake Camel (Palos Verdes) – Hamilton College
Evan Johnson (Huntington Beach) – Williams College
Marcus Mollica (Dove Canyon) – Williams College
Sean Ross (San Diego) – Wesleyan University
Nick Schultze (San Diego) – Tufts University

SUNYAC
Max Blitz (Chino Hills) – Fredonia State University
Mike Freeman (Rancho Cucamonga) – Fredonia State University
Doc Gentzler (Manhattan Beach) – Brockport State University
Jasper Korican-Barlay (Oakland) – Fredonia State University
Sean Lincoln (Rancho Santa Margarita) – Brockport State University
Luke Rivera (Pacific Palisades) – Fredonia State University

UCHC
Cory Anderson (Bakersfield) – Manhattanville College
Sean Dickson (Millbrae) – Utica College
Tyler Dill (South Lake Tahoe) – Utica College
Andrew Frojelin (San Jose) – Nazareth College
Brian Hodges (Yorba Linda) – Stevenson University
Aaron Murray (Chino) – Stevenson University
T.J. Sneath (Chino) – Lebanon Valley College
Felix Takacsi-Nagy (Los Gatos) – Lebanon Valley College
Chad Watt (Riverside) – Stevenson University
Colin Woods (Yorba Linda) – Stevenson University

D-III INDEPENDENT
Alec Grollman (Laguna Niguel) – Bryn Athyn College
William Ma (Anaheim) – Canton State University
Jack Sitzman (Redondo Beach) – Anna Maria College

NCAA DIVISION III – WOMEN

COLONIAL HOCKEY
Lexie Anderson (San Francisco) – Salve Regina University
Taylor Chisholm (Discovery Bay) – Salve Regina University
Madison Maloney (Clovis) – Becker College
Cameron Payne (Rancho Cucamonga) – Becker College
Ally Stout (Stockton) – Canton State University
Anastasia Thompson (Riverside) – Becker College
Jensen Wurm (Arvada) – Nichols College

MIAC
Valerie Brown (San Martin) – St. Thomas University
Jessica Jones (El Cajon) – St. Mary’s University

NCHA
Abby Kolek (San Marcos) – Finlandia University
Julieana Tarantino (San Diego) – Lake Forest College
Jordyn Tomaszewski (Daly City) – Aurora University

NEHC
Sierra Donahue (San Jose) – Suffolk University
Mackenzie Kennedy (Brea) – Plymouth State University
Brooke Maggy (Alhambra) – Plymouth State University
Cortney Reyes (Chino Hills) – New England College
Kiley Searles (San Jose) – Suffolk University
Maisie Tatum-Borich (Newport Beach) – New England College
Morgan Tefft (Redwood City) – Norwich University
Tara Turcotte (Huntington Beach) – New England College

NESCAC
Colleen Castro (Redwood City) – Wesleyan University
Kai-Lilly Karpman (Playa del Rey) – Trinity College
Alicia Nickolenko (Encinitas) – Wesleyan University
Cierra San Roman (Orange) – Colby College
Sarah Takahashi (Pleasanton) – Wesleyan University
Emily Williams (Fallbrook) – Hamilton College

NEWHL
Emily Burke (San Jose) – Potsdam State University
Angelina Cruzal (Campbell) – Buffalo State University
Lindsay Reyes (Chino Hills) – Cortland State University
Samantha White (Oceanside) – Potsdam State University
Olivia Wilburn (Stockton) – Cortland State University

UCHC
Mary Deyell (Glendale) – King’s College
Devyn Gilman (Yorba Linda) – Elmira College
Savannah Gutierrez (Huntington Beach) – Utica College
Bella Hanson – Elmira College $
Victoria Lahey (Fairfield) – Lebanon Valley College
Ashley Marchant (Orange County) – Chatham University
Amy Templeman (Rancho Santa Margarita) – Lebanon Valley College
Tristen Tolan – Elmira College $

CANADIAN UNIVERSITY
Keanu Yamamoto – McGill University %

JUNIOR HOCKEY

ALBERTA JUNIOR HOCKEY LEAGUE
Tyler Browning (Huntington Beach) – Drayton Valley Thunder
Stewart Pond (San Diego) – Lloydminster Bobcats
Jackson Wozniak (Cypress) – Grand Prairie Storm

BRITISH COLUMBIA HOCKEY LEAGUE
Brian Adams (San Ramon) – Wenatchee Wild
Blake Bargar (Torrance) – Wenatchee Wild
Ryan Fischer (Anaheim Hills) – Victoria Grizzlies
P.J. Fletcher (Dana Point) – Wenatchee Wild
Andre Ghantous (Glendale) – Penticton Vees
Jacob Modry (El Segundo) – Wenatchee Wild
Landon Pavlisin (Orange) – Nanaimo Clippers
Brett Roloson (Newport Beach) – Merritt Centennials
Henri Schreifels (Agoura Hills) – Victoria Grizzlies
Chad Sasaki (Cypress) – Wenatchee Wild
Paul Selleck (Laguna Hills) – Cowichan Valley Capitals
Murphy Stratton (Los Angeles) – Wenatchee Wild
Drake Usher (Upland) – Wenatchee Wild
Ryan Wilson (San Diego) – Wenatchee Wild

CENTRAL CANADA HOCKEY LEAGUE
Jesse Lycan (San Diego) – Navan Grads
Lucas Yovetich (Beverly Hills) – Hawkesbury Hawks

EASTERN HOCKEY LEAGUE
Jonathan Aguilar (Pasadena) – Valley Jr. Warriors
Quinn Baker (Santa Monica) – Philadelphia Little Flyers
Hayden Dalton (Bakersfield) – New York Applecore
Brad Estrada (Chino Hills) – Valley Jr. Warriors
John Grealish (Bakersfield) – Boston Jr. Rangers
Jake Humble (San Ramon) – North Carolina Golden Bears
Wiggle Kerbrat (Laguna Niguel) – New Hampshire Avalanche
Cole Madzey (Alamo) – Connecticut Chiefs
Bryan Verna (Lake Forest) – Wilkes-Barre/Scranton Knights
Justin Vickers (Orange County) – New Jersey 87’s

GREATER METRO HOCKEY LEAGUE
Nareg Balian (Tustin) – Niagara-on-the-Lake Nationals
Austin Kane (Milpitas) – Bradford Rattlers
Luis Mendoza (Newark) – Tottenham Steam

KOOTENAY INTERNATIONAL JUNIOR HOCKEY LEAGUE
Logan Berggren (Cypress) – Creston Valley Thunder Cats

MANITOBA JUNIOR HOCKEY LEAGUE
Jakob Besnilian (Whittier) – Swan Valley Stampeders
Michael Boutoussov (Dana Point) – Neepawa Natives
Parker Brakebill (Yorba Linda) – Virden Oil Capitals
Greg Lee (Aliso Viejo) – Waywayseecappo Wolverines
Zach Pires (Orange) – Neepawa Natives

NORTH AMERICAN HOCKEY LEAGUE
Sam Anzai (Los Angeles) – Jamestown Rebels
Brandon Bergado (San Jose) – Maryland Black Bears
Daniel Chladek (Anaheim) – Bismarck Bobcats
Jared Christy (Cypress) – Odessa Jackalopes
Andrew DeCarlo (Huntington Beach) – Lone Star Brahmas
Josh Fricks (Laguna Niguel) – Odessa Jackalopes
Joseph Harguindeguy (La Habra) – Minot Minotauros
Colton Huard (Foothill Ranch) – Aberdeen Wings
Noah Kim (Fullerton) – Austin Bruins
Mason Kohn (San Diego) – Corpus Christi IceRays
Austin Koss (Huntington Beach) – Janesville Jets
Daylon Mannon (Fresno) – Maryland Black Bears
Garrett Nieto (Yorba Linda) – Janesville Jets
Luc Salem (Los Angeles) – Maryland Black Bears
Mattias Sholl (Hermosa Beach) – Fairbanks Ice Dogs
Connor Smith (Rancho Santa Margarita) – Topeka Pilots
Jake Sujishi (Lake Forest) – Maryland Black Bears
Julian Timba (Oceanside) – Bismarck Bobcats
Lukas Uhler (Upland) – Jamestown Rebels
Matt Vernon (San Jose) – Aberdeen Wings
Dante Zapata (Huntington Beach) – Austin Bruins

NORTH AMERICAN 3 HOCKEY LEAGUE
Ian Acuna (Glendora) – Peoria Mustangs
Chance Anderson (Poway) – Peoria Mustangs
Riley Anderson (Malibu) – Missoula Jr. Bruins
Trevor Arsenault (Huntington Beach) – New England Stars
Tyler Blanchard (San Jose) – Texas Brahmas
Nick Castro (Redondo Beach) – Yellowstone Quake
Nolan Conrad (Corona) – Gillette Wild
Jack Cooper (Santa Cruz) – Texas Brahmas
McKenna Cooper (Thousand Oaks) – Atlanta Capitals
Ryan Cortez (Norco) – Long Beach Sharks
Trent Cowden (Simi Valley) – Great Falls Americans
Luc Cross (Anaheim) – Helena Bighorns
Dylan Davenport – Milwaukee Power %
Mason Evans (Danville) – Milwaukee Power
Cherokee Fox (Perris) – Oswego Stampede
Ryan Gridley (Santa Monica) – Long Beach Sharks
Kellen Ireland (Turlock) – Texas Brahmas
Wayne Jones (Simi Valley) – Atlanta Capitals
Brad Larson (San Diego) – Peoria Mustangs
Michael Lempiainen (Corona) – New England Stars
Tyler Nelson (Pleasanton) – New Ulm Steel
Hunter Norris (Mission Viejo) – New England Stars
Jake Pisarcik (Oak Park) – Atlanta Capitals
Jack Radley (San Diego) – Peoria Mustangs
Luke Richesin (Clovis) – Great Falls Americans
Alexander Rogers (Anaheim) – Helena Bighorns
Connor Rollo (Camarillo) – Willmar WarHawks
Enzo Rolon (Huntington Beach) – Yellowstone Quake
Bryce Runyan (Riverside) – Texas Brahmas
Nate Simpson (Claremont) – Great Falls Americans
Jared Slay (Ventura) – College Station Spirit
James Spaargaren (San Diego) – New Ulm Steel
Riley Stern (Simi Valley) – Atlanta Capitals
Stanislav Struthers (Shadow Hills) – Louisiana Drillers
Jake Sumner (Alta Loma) – Willmar WarHawks
Nick Torres (Long Beach) – Great Falls Americans
Nick Vardon (Long Beach) – Maine Wild

ONTARIO HOCKEY LEAGUE
Sasha Chmelevski (Huntington Beach) – Ottawa 67’s
Ivan Lodnia (Anaheim) – Niagara IceDogs
Sahil Panwar (Cerritos) – London Knights
Jason Robertson (Arcadia) – Kingston Frontenacs
Nick Robertson (Arcadia) – Peterborough Petes

ONTARIO JUNIOR HOCKEY LEAGUE
Nick Kent (Ladera Ranch) – Buffalo Jr. Sabres

SASKATCHEWAN JUNIOR HOCKEY LEAGUE
Ryan Gil (Huntington Beach) – Battlefords North Stars
Patrick Pugliese (Pasadena) – Nipawin Hawks
Wyatt Wong (Glendale) – Melville Millionaires

SUPERIOR INTERNATIONAL JUNIOR HOCKEY LEAGUE
Mason McIntosh (Los Angeles) – Thief River Falls Norskies
Carson Murison (Half Moon Bay) – Dryden GM Ice Dogs

UNITED STATES HOCKEY LEAGUE
Joe Cassetti (Pleasanton) – Waterloo Black Hawks
Josh Groll (San Diego) – Chicago Steel
Cooper Haar (Huntington Beach) – Dubuque Fighting Saints
Rory Herrman (Poway) – Green Bay Gamblers
Ryan Johnson (Irvine) – Sioux Falls Stampede
Jonathan Panisa (Irvine) – Central Illinois Flying Aces
Dylan Peterson (Roseville) – U.S. NTDP Under-17 Team
Ryan Savage (Scottsdale) – Omaha Lancers
Kaelan Taylor (Oceanside) – Dubuque Fighting Saints
Ethan Wolthers (Valencia) – Cedar Rapids RoughRiders
Cam York (Anaheim Hills) – U.S. NTDP Under-18 Team

UNITED STATES PREMIER HOCKEY LEAGUE
Matthew Ayers (Calabasas) – New Hampshire Jr. Monarchs (Elite)
Guillaume Bose (San Jose) – Northern Cyclones (Premier)
Luke Bowman (Los Gatos) – Islanders Hockey Club (Elite)
Matthew Brown (Los Angeles) – Connecticut Jr. Rangers (Premier)
Anthony Capraro (Hacienda Heights) – Northern Cyclones (Premier)
Dean Carden (Costa Mesa) – Northern Cyclones (Elite)
Jack Carter (San Diego) – Islanders Hockey Club (Elite)
Kenny Cavers (San Jose) – Connecticut Jr. Rangers (Premier)
Halen Cookston (Santa Clarita) – Philadelphia Hockey Club (Premier)
Takato Cox (Redondo Beach) – Connecticut Jr. Rangers (NCDC)
Cole Demchuk (Murrieta) – Islanders Hockey Club (Elite)
Dante DiNapoli (Moss Beach) – New Jersey Rockets (Premier)
Raymond Fleming (Palo Alto) – Wisconsin Rapids Riverkings (Premier)
Luc Fox (Valencia) – Charlotte Rush (Elite)
James Gagan (Mission Viejo) – Boston Bandits (Premier)
Donovan Garcia (San Jose) – Islanders Hockey Club (Premier)
Weston Goodman (San Jose) – Northern Cyclones (Premier)
Mason Hackel (San Jose) – Philadelphia Hockey Club (Premier)
Anthony Hagiu (Riverside) – New York Aviators (Elite)
Hunter Hansen (Vacaville) – Minnesota Blue Ox (Premier)
Dylan Hernandez-Ramirez (Costa Mesa) – Islanders Hockey Club (Elite)
Christian Kazoleas (Irvine) – Philadelphia Hockey Club (Premier)
Timothy Kovacevic (Huntington Beach) – New York Aviators (Premier)
Jordan Labbe (Pasadena) – Jersey Hitmen (Premier)
Georg Landro (Riverside) – Potomac Patriots (Premier)
Ryan Lanpheer (San Diego) – Atlanta Jr. Kings (Premier)
Erik Larson (San Jose) – Boston Bandits (NCDC)
Justin Lebouef (Canyon Country) – Boston Bandits (Premier)
Jason Lee (Thousand Oaks) – Boston Bandits (Premier)
Cullen MacNicoll (El Segundo) – New York Aviators (Elite)
Collin Madrid (Los Angeles) – New Hampshire Jr. Monarchs (Premier)
Cam Manory (Simi Valley) – Boston Bandits (Premier)
Connor Matthews (Redondo Beach) – Boston Bandits (Elite)
Adam Mazurowski (Modesto) – Boston Bandits (Elite)
Adam McGill (Santa Margarita) – Boston Bandits (Premier)
John Moffat (South Lake Tahoe) – Hartford Jr. Wolfpack (Premier)
Collin Moore (Orange County) – Wisconsin Rapids Riverkings (Premier)
Josh Morrison (San Diego) – Minnesota Moose (Premier)
Ryan Newman (Bakersfield) – Charlotte Rush (Premier)
Bryan Pan (Fremont) – New Hampshire Jr. Monarchs (Elite)
Simon Perkic (Riverside) – Boston Bandits (Elite)
Nicolas Privitera (Sun Valley) – Rochester Monarchs (Premier)
Ismael Ralsten (Huntington Beach) – Islanders Hockey Club (NCDC)
Casey Rhodes (Huntington Beach) – Jersey Hitmen (NCDC)
Mitch Rickert (Santa Rosa) – New Jersey Rockets (NCDC)
Hunter Rogers (Simi Valley) – Philadelphia Hockey Club (Premier)
James Sandberg (Thousand Oaks) – Jersey Hitmen (Elite)
Brendan Schulte (Fullerton) – Northern Cyclones (Premier)
Phillip Shemyakin (Mission Viejo) – Charlotte Rush (Premier)
Ryan Sheridan (Orange County) – Northern Cyclones (Elite)
Jered Stevenson (Stockton) – Wisconsin Rapids Riverkings (Premier)
Mischa Subotin (San Jose) – Northern Cyclones (Premier)
Spencer Taylor (Venice) – Richmond Generals (Elite)

VANCOUVER ISLAND JUNIOR HOCKEY LEAGUE
Grady Birk (Carlsbad) – Victoria Cougars

WESTERN HOCKEY LEAGUE
Hunter Campbell – Calgary Hitmen %
Jake McGrew (Orange) – Spokane Chiefs
Luke Ormsby – Everett Silvertips %
Carl Stankowski (Laguna Hills) – Calgary Hitmen
Brayden Watts (Bakersfield) – Vancouver Giants
Dustin Wolf (Tustin) – Everett Silvertips

WESTERN STATES HOCKEY LEAGUE
Joseph Aguirre (West Covina) – Ontario Avalanche
Tristan Baker (Fresno) – Fresno Monsters
Ethan Bock (Los Angeles) – Ontario Avalanche
Dominic Bosetti (Long Beach) – Long Beach Bombers
Ryan Brown (South Lake Tahoe) – Steamboat Wranglers
Christian Bundschuh (Newport Coast) – Utah Outliers
Christopher Cantillo (Covina) – Ontario Avalanche
Gabe Cognac (Orange County) – Fresno Monsters
Riley Cryan (Carlsbad) – San Diego Sabers
Declan Curtis (Fontana) – Ontario Avalanche
Lucas Demsar (South Lake Tahoe) – Valencia Flyers
Quinn Deshler (Torrance) – Ontario Avalanche
Sean Devaney (San Diego) – San Diego Sabers
Cole Diamond (Hesperia) – Seattle Totems
Dylan Dix (Scotts Valley) – Utah Outliers
Connor Duffy (Orange County) – Ontario Avalanche
Eric Easterson (Canyon Country) – Valencia Flyers
Matthew Genter (Midway City) – Long Beach Bombers
Shane Gilbert (Huntington Beach) – Ogden Mustangs
Michael Gomez (Visalia) – Fresno Monsters
David Grindstaff (Sacramento) – San Diego Sabers
Samuel Hernandez (Fontana) – Ontario Avalanche
Taylor Hiatt (Fresno) – Fresno Monsters
Jonathan Holguin (Fresno) – Fresno Monsters
Hayden Hoyt (Yorba Linda) – Ontario Avalanche
Max Kamper (Aliso Viejo) – El Paso Rhinos
Mason Kaprelyan (Yorba Linda) – Long Beach Bombers
Samuel Kapusta (Irvine) – San Diego Sabers
Jacob Mabaquaio (San Diego) – Bellingham Blazers
Christopher Maghakian (Santa Clarita) – West Sound Admirals
Tate Martishius (Valencia) – Valencia Flyers
Cameron Maycock (Claremont) – Ontario Avalanche
John McNamara (Valencia) – Valencia Flyers
Alex Neverve (San Jose) – Ogden Mustangs
Nicklas Oda (Yorba Linda) – Steamboat Wranglers
Michael Onda (Saugus) – Valencia Flyers
Ethan Racz (Carlsbad) – Ogden Mustangs
Adam Rousselo (Santa Clarita) – West Sound Admirals
Brett Ruiz (Rancho Cucamonga) – Ontario Avalanche
Emmett Rupert (Santa Barbara) – Fresno Monsters
Dylan San Agustin (Santa Clarita) – Valencia Flyers
Joel Short (Long Beach) – Long Beach Bombers
Todd Thompson, Jr. (San Jose) – Dallas Snipers
Jarrett Townsend (Rancho Santa Margarita) – Valencia Flyers
Tanner Turcotte (Huntington Beach) – Ontario Avalanche
Jeremy Van Dyke (Corona) – Ontario Avalanche
Jack Walsh (Oceanside) – Utah Outliers
Tristan Warr (Valencia) – Valencia Flyers

PREP SCHOOL
Max Abramson (Pacific Palisades) – Kent School
Chris Alexander (Valencia) – Shattuck-St. Mary’s
John Alexander (Valencia) – Shattuck-St. Mary’s
Alan Austria-Garcia (Redwood City) – Tahoe Prep Hockey Academy
Brandon Bedient (Stevenson Ranch) – Tahoe Prep Hockey Academy
Leon Biller (Valencia) – Tahoe Prep Hockey Academy
Jordan Bonner (Huntington Beach) – Albany Academy
Brendan Brisson (Manhattan Beach) – Shattuck-St. Mary’s
Miles Brodey (Pasadena) – The Lawrenceville School
Noah Dahlen (Orange) – Tahoe Prep Hockey Academy
Liam Dauphinee (Newport Beach) – Tahoe Prep Hockey Academy
Jared Day (Orange) – Brooks School
Zachary Dill (Tahoe) – Tahoe Prep Hockey Academy
Bryce Dunnigan (Bakersfield) – Tahoe Prep Hockey Academy
Corey Eaton (San Marcos) – Tilton School
Tanner Ensign (Tustin) – Holderness School
Riley Fenn (Newport Beach) – Tahoe Prep Hockey Academy
Dennis L. Y. Franklin (Oakland) – The Taft School
Ezra Gale (Pomona) – Hoosac School
Aidan Garcia (Burbank) – The Groton School
Shane Gilbert (Newport Beach) – Tahoe Prep Hockey Academy
Michael Gilerman (Encino) – Proctor Academy
Jonah Gold (Rolling Hills Estates) – The Groton School
Jacob Gunderson (Valencia) – Lakeville South
J.T. Halliday (Valencia) – St. Paul’s
Tyler Herr (Huntington Beach) – Culver Academy
Lily Humphrey (Huntington Beach) – New Hampton School
Grant Kaplan (Sherman Oaks) – Brooks School
Leo Kaplan (Sherman Oaks) – Brooks School
Huston Karpman (Manhattan Beach) – Shattuck-St. Mary’s
Nathan Katzaroff (Anaheim) – Milton Academy
Jaxon Kennedy (Lake Tahoe) – Tahoe Prep Hockey Academy
Indigo Kinzey (Pacifica) – Tahoe Prep Hockey Academy
Matt Kors (Los Angeles) – Shawnigan Lake School
Alexander Krause (Calabasas) – Loomis Chaffee
Ty Krivtsov (Valencia) – Shattuck-St. Mary’s
Tristan Lam (Arcadia) – Bishop’s College School
Erik Larsson (Los Altos) – Tahoe Prep Hockey Academy
Nicholas Lee (Los Angeles) – Salisbury School
Noah Lee (Los Angeles) – Salisbury School
Tae Lee (Irvine) – The Governor’s Academy
Koby Leeman (Napa) – Culver Academy
Tyler Leibl (Del Mar) – Shawnigan Lake School
Roan Linvill (Berkeley) – Tahoe Prep Hockey Academy
Mathias Long (Marina del Rey) – Lake Forest Academy
Brett MacNicoll (El Segundo) – Tahoe Prep Hockey Academy
Brandon McDonald (Los Angeles) – Vermont Academy
Kyle McElhaney (Yorba Linda) – Tilton School
Nolan McElhaney (Yorba Linda) – Cushing Academy
Adam McGill (Rancho Santa Margarita) – Tahoe Prep Hockey Academy
Seth McKenna (Moorpark) – Tilton School
Tyler McNeil (Santa Clarita) – Tahoe Prep Hockey Academy
Ryan Meaney (Santa Clarita) – Tahoe Prep Hockey Academy
Nathan Moffat (Lake Tahoe) – Tahoe Prep Hockey Academy
Zach Mojarro (Bishop) – The Gunnery
Brian Morse (Fresno) – The Gunnery
Jacob Nordorf (Gardena) – Tahoe Prep Hockey Academy
Matthew Odom (Elk Grove) – Tahoe Prep Hockey Academy
Zane Parker (Hawthorne) – Tahoe Prep Hockey Academy
Luke Peterson (Moorpark) – The Gunnery
Steven Plante (Valencia) – Tahoe Prep Hockey Academy
John Pratt (Laguna Niguel) – Berkshire School
Jayden Price (Coto de Caza) – Shattuck-St. Mary’s
Alexander Rogers (Anaheim) – Williston Northampton
Ross Roloson (Newport Beach) – Shawnigan Lake School
Hunter Sansbury (Lomita) – The Gunnery
Chase Sechrist (Santa Rosa) – Tahoe Prep Hockey Academy
Blake Selden (Santa Clara) – Tahoe Prep Hockey Academy
Jordan Skahill (San Dimas) – South Kent
Steven Soos (Pasadena) – The Winchendon School
Daniel Thomas (Irvine) – Hotchkiss School
Simon Thue (San Jose) – Millbrook School
Daniel Ton-That (Laguna Hills) – Tilton School
Jackson Tuszynski (Valencia) – Tahoe Prep Hockey Academy
Lukas Uhler (Upland) – New Hampton School
Brent Valentine (Newport Beach) – Choate Rosemary Hall
Bradley Wang (Arcadia) – Choate Rosemary Hall
Ryan Wilson (San Diego) – Milton Academy
Eric Yagubyan (Glendale) – Tilton School
Billy Zegras (San Diego) – The Berkshire School

 

NEVADA

PROFESSIONAL HOCKEY

NATIONAL HOCKEY LEAGUE
Jason Zucker (Las Vegas) – Minnesota Wild

AMERICAN HOCKEY LEAGUE
Gage Quinney (Las Vegas) – Chicago Wolves

ECHL
Chris Francis (Las Vegas) – Tulsa Oilers
Zach Pochiro (Las Vegas) – Allen Americans
Joey Raats (Las Vegas) – Utah Grizzlies
Joe Sullivan (Las Vegas) – Manchester Monarchs
Cory Ward (Las Vegas) – Manchester Monarchs

SOUTHERN PROFESSIONAL HOCKEY LEAGUE
Derek Sutliffe (Las Vegas) – Macon Mayhem

OVERSEAS
Bryce Reddick (Las Vegas) – United Kingdom

CANADIAN WOMEN’S HOCKEY LEAGUE
Megan Myers (Las Vegas) – Worcester Blades

COLLEGE HOCKEY

NCAA DIVISION I – MEN

WCHA
Brendan Harris (Henderson) – Bemidji State University

D-I INDEPENDENT
Dominic Garcia (Las Vegas) – Arizona State University

NCAA DIVISION III – MEN

NESCAC
Brenden Russ (Las Vegas) – Connecticut College

JUNIOR HOCKEY

GREATER METRO HOCKEY LEAGUE
Nathan Skala (Las Vegas) – Northumberland Stars

MARITIME HOCKEY LEAGUE
Landon Quinney (Las Vegas) – Valley Wildcats

NORTH AMERICAN 3 HOCKEY LEAGUE
Vito Carlo (Las Vegas) – Atlanta Capitals
Dylan Davenport – Milwaukee Power @
Caleb Day (Las Vegas) – Gillette Wild
Brenden Fehlig (Las Vegas) – College Station Spirit
Bryce Gould (Las Vegas) – Butte Cobras
Gunner Moore (Las Vegas) – Atlanta Capitals
Danny Ramos (Las Vegas) – Gillette Wild
Gabriel Testa (Las Vegas) – Long Beach Sharks

SASKATCHEWAN JUNIOR HOCKEY LEAGUE
Steven Avalone (Las Vegas) – Kindersley Klippers

UNITED STATES PREMIER HOCKEY LEAGUE
Ty Gartzke (Las Vegas) – Decatur Blaze (Premier)
Deric Prier (Las Vegas) – Florida Jr. Blades (Elite)
Gage Roberts (Las Vegas) – Carolina Eagles (Premier)
Cameron Sylvester (Las Vegas) – Hampton Roads Whalers (Elite)
Ethan Van Muyden (Henderson) – Boston Bandits (Elite)

WESTERN HOCKEY LEAGUE
Erik Atchison (Las Vegas) – Spokane Chiefs

WESTERN STATES HOCKEY LEAGUE
Cody Printzen (Las Vegas) – Fresno Monsters
Anthony Rodriguez (Henderson) – Long Beach Bombers

% former Los Angeles Jr. King
+ former California Titan
* former LA Select
! former San Jose Jr. Shark
# former Anaheim Jr. Duck
$ former Anaheim Lady Duck
@ former Nevada Storm